Apostolat "Margaretka" : Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Parafia św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Kalendarium :

Najbliższe : 2021-06-24

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela


monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Mini galeria :
23.jpg24.jpg25.jpg22.jpg
Znajdź nas na : facebook


Apostolat "Margaretka"


Istotą Apostolatu "Margaretka" jest codzienna modlitwa za konkretnego kapłana, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Matka Boża w prywatnych objawieniach o. Jozo Zofko (byłemu proboszczowi w Medjugorje) płakała i błagała o modlitwy w intencji kapłanów. 


"Margaretkę" mogą tworzyć pojedyncze osoby lub rodziny, które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy - każda osoba (lub rodzina) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana. Symbolem Apostolatu jest mały biały kwiatek, który oznacza poświęcenie, prostotę i jedność.

W naszej Parafii osoby modlące się za kalpanów zebrał w Apostolat Ks. Ireneusz Tatura w 2005 r. Obecnie istnieje 15 "Margaretek" (92 osoby). 

Spotykamy się raz w miesiącu, zawsze przed 1 czwartkiem miesiąca, kiedy modlimy się o uświęcenie duchowieństwa oraz nowe powołania, czynnie włączając się Eucharystię sprawowaną w tej intencji. Opiekujemy się także grobami zmarłych kapłanów.

Ktoś powiedział kiedyś, że "Margaretki" mają złote serca. Chciej i Ty nią zostać! Zapraszamy!


Centrum Apostolatu "Margaretka"
 
 


 © 2002-2021 Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
ul. bpa Teodora Kubiny 10, 41-600 Świętochłowice
tel. (+48) 32 245-47-52, kancelaria@parafia-swietochlowice.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
noclegi poronin
  Kancelaria Parafialna Poniedziałek od 8:30 o 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 11:00
Wtorek od 8:30 do 11:00 Piątek od 8:30 do 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Środa od 8:30 do 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Sobota nieczynne