Dzieci Maryi : Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Parafia św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Kalendarium :

Najbliższe : 2024-05-30

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA


monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Mini galeria :
18.jpg09.jpg16.jpg
Znajdź nas na : facebook


Dzieci Maryi

Powstanie wspólnoty Dzieci Maryi zawdzięczamy św. Katarzynie Labouré. To właśnie jej w 1833 roku Maryja oznajmiła, że chce, aby powstała taka wspólnota, której będzie udzielała wiele łask. Siostra Katarzyna oznajmiła swojemu spowiednikowi o żądaniu Najświętszej Maryi Panny i robiła wszystko, aby prośba Matki Bożej została spełniona. Powstaje grupa młodych dziewcząt – Dzieci Maryi – zjednoczonych wspólną czcią dla Matki Bożej. W 1847 roku wspólnota zostaje włączona do rzymskiej Sodalicji Mariańskiej, prowadzonej przez Jezuitów.

Dzieci Maryi w naszej parafii spotykają się w każdą sobotę od godzinie 9.00 do 11.00 w salce katechetycznej. Nasze spotkania rozpoczynamy wspólnym śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, następnie w mniejszych grup wraz z animatorkami rozmawiamy na tematy związane z naszą wiarą i poznajemy życie Maryi oraz Jej Syna Jezusa, również uczymy się nowych piosenek i wspólnie się bawimy. W każdą pierwszą sobotę miesiąca staramy się wynagradzać Sercu Maryi wszelkie rany, jakie Jej zadają ludzie. Chcemy wtedy naszą miłością i postawą rozradować serce naszej Matki. Oprócz cotygodniowych sobotnich spotkań modlimy się wspólnie z całą parafią m.in. podczas nabożeństw różańcowych i majowych. Jeździmy również na wycieczki.

Co roku 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP mamy swoje święto. Tego dnia dzieci i animatorki otrzymujemy medaliki różnej wielkości zawieszone na wstążkach różnego koloru.

Opiekunem wspólnoty Dzieci Maryi w naszej parafii jest Ks. Adam Paprota.

Serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty dzieci i młodzież już od 1 klasy szkoły podstawowej!

 
© 2002-2024 Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
ul. bpa Teodora Kubiny 10, 41-600 Świętochłowice
tel. (+48) 32 245-47-52, kancelaria@parafia-swietochlowice.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
noclegi poronin
  Kancelaria Parafialna Poniedziałek od 10:30 o 12:00 oraz
od 19:00 do 20:00
Czwartek od 8:45 do 10:45 oraz
od 15:00 do 17:00
Wtorek nieczynne Piątek od 8:45 do 10:45
Środa od 10:30 do 12:00 oraz
od 15:00 do 17:00
Sobota nieczynne