Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

49.jpgIMG_6315_800x533.jpg5.jpg55.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie od 2023-01-29 do 2023-02-05

IV NIEDZIELA ZWYKŁA29.01.2023 r.
Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na remont muru oporowego na Starym Cmentarzu.
Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Kawiarenka parafialna po każdej Mszy Świętej zaprasza na kawę lub herbatę i domowe wypieki.

Nieszpory niedzielne z modlitwą przez wstawiennictwo św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji naszej Parafii o godz. 17.15.

Zapraszamy na koncert z okazji pożegnania kolęd „Promit Vox Angelica” w wykonaniu zespołu „Magico Trio”. Koncert odbędzie się 29 stycznia o godz. 19:00 w naszej parafialnej kawiarence.

WTOREK31.01.2023 r.
Wspólnota Rafael zaprasza na comiesięczną modlitwę uwielbienia, po Mszy Świętej wieczornej. W tym roku modlitwa będzie poprzedzona krótką konferencją inspirowaną nauczaniem Papieża Benedykta XVI. Tym razem będzie to homilia o „budowaniu na skale”.

ŚRODA01.02.2023 r.
Czcicieli MB Nieustającej Pomocy zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17:30 i wieczorną Mszę Świętą.

CZWARTEK02.02.2023 r.
Święto Ofiarowania Pańskiego, podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic.

Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii Świętej odbędzie się w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00.

Kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Sakrament Namaszczenia Chorych będzie udzielany w tym miesiącu wyjątkowo w ramach Światowego Dnia Chorych, 11 lutego w czasie Mszy Świętej o godz. 8:00.

PIĄTEK03.02.2023 r.
I piątek miesiąca. Zapraszamy do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do Spowiedzi od godz. 17.00.

Msza św. szkolna o godz. 18.00.

SOBOTA04.02.2023 r.
Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7:30.

I sobota miesiąca. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Eucharystię o godz. 8.00.

Spowiedź święta od godz. 17.00.

V NIEDZIELA ZWYKŁA05.02.2023 r.
Nieszpory niedzielne o godz. 17.15.

Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

INNE OGŁOSZENIA
W tym tygodniu wyjątkowo kancelaria parafialna będzie czynna w zmienionych godzinach: poniedziałek, środa, czwartek i piątek w godzinach od 8:30 do 11:00. Po południu będzie nieczynna.

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa wspólnota Domowego Kościoła wraz z Diakonią Życia zapraszają na wyjątkową Randkę Małżeńską w sobotę 11 lutego o godzinie 17.00 w domu  parafialnym. W programie konferencja na temat 5 języków miłości i dialog małżeński w atmosferze romantycznej randki przy kawie i domowym cieście. Zachęcamy również małżeństwa, które z różnych przyczyn nie będą mogły wziąć udziału w konferencji, aby dołączyły o godz. 19.00 na modlitwę w kościele, odnowienie przysięgi małżeńskiej i indywidualne błogosławieństwo dla każdego małżeństwa. Zapisy nie są obowiązkowe, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warto z tej możliwości skorzystać. Możliwość zapisu w Zakrystii. Zapraszamy! Znajdźcie Czas na miłość i umocnijcie Waszą relację! Szczegóły na plakatach, które znajdują się w gablotkach i w naszej gazetce parafialnej.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i naszego tygodnika „U Piotra i Pawła”.