Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Parafia św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Kalendarium :

Najbliższe : 2023-12-07

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła


monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Mini galeria :
36.jpg35.jpg32.jpg39.jpg
Znajdź nas na : facebook


Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie od 2023-12-03 do 2023-12-10


I NIEDZIELA ADWENTU03.12.2023 r.
Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na remont muru oporowego na Starym Cmentarzu. 
Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Natomiast dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych.

Nieszpory niedzielne o godz. 17:15.

PONIEDZIAŁEK04.12.2023 r.
Msze święte roratnie dla dzieci i wszystkich chętnych od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
Po każdych Roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na bułeczkę i ciepłe kakao. Przy naczyniu z wodą święconą znajduje się kosz, do którego można składać słodycze, będą one przeznaczone na nagrody roratnie dla dzieci.

W dni, w które odbywają się roraty, poranna spowiedź święta będzie miała miejsce od godz. 6.15. Pozostałe godziny spowiedzi świętej bez zmian.

Wspomnienie św. Barbary. Wszystkich górników i ich rodziny zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji na godz. 8:00.

W tym dniu swoje urodziny obchodzi nasz wikariusz, ks. Łukasz Szromek. Zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji na godz. 18:00.

ŚRODA06.12.2023 r.
Wspomnienie dowolne św. Mikołaja, bpa.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30.

CZWARTEK07.12.2023 r.
I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Sakrament Namaszczenia Chorych będzie udzielany w czasie każdej Mszy Św. Przypominamy, że należy być w stanie łaski uświęcającej.

PIĄTEK08.12.2023 r.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W południe zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę w ramach Godziny Łaski, którą poprowadzą członkowie Żywego Różańca i Margaretek.

Parafialny chór Gaudete zaprasza, po Mszy Świętej wieczornej, wszystkich chcących oddać cześć Matce Bożej na przepiękną modlitwę - śpiewem Akatystu ku czci Bogarodzicy, która będzie zwieńczeniem Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w naszej Parafii.

Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 

SOBOTA09.12.2023 r.
Okazja do Spowiedzi świętej od godz. 17:00.

II NIEDZIELA ADWENTU10.12.2023 r.
Kolekta będzie przeznaczona na zakup opału do kościoła, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 
INNE OGŁOSZENIA
Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian odbędą się 16 grudnia. Zapisy 
w zakrystii lub w kancelarii w nieprzekraczalnym terminie do 8 grudnia.

Odwiedziny duszpasterskie w tym roku w takiej samej formie jak rok temu. Mieszkańców poszczególnych ulic zapraszamy na Msze Święte w ich intencji. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach, w gazetce parafialnej oraz na naszej stronie internetowej. Po Mszy Św. kolędowej przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary na działalność wspólnoty i wakacyjne rekolekcje.

W tym roku kolędę w tradycyjnej formie (20 stycznia) będą mieli mieszkańcy ul. Szkolnej 21, 23 
i 25.

Istnieje także możliwość umówienia się z indywidualnie na odwiedziny w mieszkaniu. Można zapisać się na konkretne terminy poprzez formularz (link umieszczony na stronie internetowej Parafii), telefonicznie wyłącznie w godzinach pracy kancelarii oraz osobiście w kancelarii. Podane terminy są wyznaczone przez ks. Łukasza i ks. Adama. Terminy i godziny odwiedzin są uzależnione od innych obowiązków duszpasterzy. Z ks. proboszczem proszę umawiać się osobiście.

Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek 14 grudnia 2023 o godzinie 18:45 do salek parafialnych.

Opłatki na stół wigilijny są już dostępne w zakrystii i w kancelarii. Duże po 8 zł, małe po 6 zł.

Świece Caritas, „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” są już do nabycia również w zakrystii i kancelarii. Duże po 17 zł, małe po 11 zł.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” oraz naszego tygodnika „U Piotra i Pawła” ze słowem ks. proboszcza skierowanym do nas. Polecamy także nowy dwumiesięcznik „Gość Niedzielny. Historia Kościoła” w cenie 12 zł.


© 2002-2023 Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
ul. bpa Teodora Kubiny 10, 41-600 Świętochłowice
tel. (+48) 32 245-47-52, kancelaria@parafia-swietochlowice.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
noclegi poronin
  Kancelaria Parafialna Poniedziałek od 10:30 o 12:00 oraz
od 19:00 do 20:00
Czwartek od 8:45 do 10:45 oraz
od 15:00 do 17:00
Wtorek nieczynne Piątek od 8:45 do 10:45
Środa od 10:30 do 12:00 oraz
od 15:00 do 17:00
Sobota nieczynne