Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

09.jpg16.jpg18.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie od 2024-05-26 do 2024-06-02

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY26.05.2024 r.
Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na sprzątanie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Uroczystość Trójcy Najświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Nabożeństwo majowe o godz. 17:15, a w dni powszednie o godz. 17:30.

ŚRODA29.05.2024 r.
Nabożeństwo majowe z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwą ku czci
św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 17:30.

Chętnych parafian zapraszamy do czyszczenia posadzki kościoła przed Uroczystością Bożego Ciała o godzinie 19:00.

CZWARTEK30.05.2024 r.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Przy kaplicy św. Jana Nepomucena o godz. 9:30 zostanie odprawiona Msza Św., następnie wyruszy procesja ulicami Górniczą, Pokoju, Dmowskiego, Chopina i Ligonia.
Poszczególne ołtarze będą się znajdowały:
  1. Przy kaplicy św. Jana Nepomucena
  2. Przy Przedszkolu nr. 1. Przygotowują mieszkańcy ulic: Niedurnego i Pokoju.
  3. Naprzeciw domu ul. Dmowskiego 15. Przygotowują mieszkańcy ulic: Dmowskiego, Górniczej
    i Piastowskiej.
  4. Między blokami Dmowskiego 21-23 i Chopina 12 na tle bordowej leszczyny. Przygotowują mieszkańcy ulicy Chopina.
W tym dniu Msze Święte w naszej Parafii będą odprawiane o godz. 8:00, 9:30 (przy kaplicy św. Jana Nepomucena), 11:30 i o 16:00. Z racji porannej procesji nie będzie po południu nabożeństwa majowego.

PIĄTEK31.05.2024 r.
W ramach oktawy Uroczystości Bożego Ciała procesja teoforyczna wokół kościoła w ramach nabożeństw o godz. 17:30.

SOBOTA01.06.2024 r.
I sobota miesiąca. Wspólny różaniec, jak co dzień o godz. 7:30.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy również na Eucharystię o godz. 8.00, po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 17:15.

NIEDZIELA02.06.2024 r.
Kolekta będzie przeznaczona na remont muru oporowego na Starym Cmentarzu.

INNE OGŁOSZENIA
Już dziś informujemy, że w czerwcu z powodu urlopu ks. Łukasza, będą zmienione godziny pracy kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej Parafii,
w gablotkach oraz w gazetce parafialnej.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, młodzież od poniedziałku do środy będzie zbierała płatki kwiatów na dywan kwiatowy. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii. Młodzi również w tych dniach popołudniami będą obchodzić ogródki działkowe w celu pozyskania potrzebnych płatków.

Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Spotkania prowadzone będą od 3 do 5 czerwca
(w poniedziałek, wtorek i środę), w sali św. Maksymiliana. W poniedziałek nauki rozpoczynają się Mszą Świętą w kościele o godz. 18.00.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i naszego tygodnika „U Piotra i Pawła”. Jest dostępny również Gość Extra zatytułowany „Matki świętych” w cenie 14 zł.