Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Ogłoszenia duszpasterskie od 2024-03-17 do 2024-03-24

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU17.03.2024 r.
Dzisiejsza kolekta będzie kolektą specjalną, przeznaczona na remont dachu naszego kościoła.
Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, Konferencja Episkopatu Polski prosi wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową, przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie ma miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024r. W naszym kościele nowennę będziemy odmawiać w niedzielę w ramach Gorzkich Żali, a w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 8:00 i 18:00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i indywidualnym błogosławieństwem relikwiami Krzyża św. o godz. 17.00.

Zapraszamy do skorzystania z Wielkopostnej Kawiarenki Duchowej. Dzisiaj rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu i katecheza o sakramencie Eucharystii.

WTOREK19.03.2024 r.
Czcicieli św. Antoniego zapraszamy na nowennę, którą poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich o godz. 17:30 i wieczorną Mszę Świętą.

ŚRODA20.03.2024 r.
Czcicieli MB Nieustającej Pomocy zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17:30.

CZWARTEK21.03.2024 r.
Kawiarenkowa Katecheza dla Dorosłych w sali Klubu Seniora o godz. 19:00.

Spotkanie dla matek dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych o godz. 19:00 w sali św. Maksymiliana.

PIĄTEK22.03.2024 r.
Droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz. 8.00. Zalecki można składać w zakrystii.

Nabożeństwo do św. Rity o godz. 17:30.

Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Rozpoczęcie przy kaplicy św. Jana Nepomucena, następnie przejdziemy ulicami: Górniczą, Pokoju, Dmowskiego, Chopina i Ligonia. Zalecki za zmarłych będą odczytane na początku nabożeństwa

SOBOTA23.03.2024 r.
TPrzedświąteczne odwiedziny chorych od godz.9:00. Dzisiaj jest ostatni dzień zapisów.

Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salkach parafialnych o godz. 16:30.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ24.03.2024 r.
Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej.

Po Mszach Świętych, wspólnoty Dzieci Maryi i Ministrantów zapraszają na kiermasz baranków wielkanocnych, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność tych wspólnot oraz na wakacyjne rekolekcje.

Kolekta będzie przeznaczona na remont muru oporowego na Starym Cmentarzu.

Zapraszamy na Wieczór Pasyjny pt. Siedem słów Chrystusa, który odbędzie się o godz. 19:00 w naszym kościele. Szczegóły na plakacie.

Za tydzień w Wielkopostnej Kawiarence Duchowej rozważanie na Niedzielę Palmową i katecheza o sakramentach kapłaństwa i małżeństwa.

INNE OGŁOSZENIA
Uczniów Szkół Podstawowych naszej parafii zapraszamy na rekolekcje szkolne we wtorek, środę i czwartek (19-21 marca) w następujących godzinach:
Klasy 1-4 godzina 15:00
Klasy 5-8 godzina 16:00
W dniach rekolekcji całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do godziny 15:00.
21 marca (czwartek), na zakończenie rekolekcji szkolnych, zostanie odprawiona o godzinie 16:00 Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone skarbczyki dzieci komunijnych.

Potrzebujących zapraszamy na gorące posiłki do naszej jadłodajni od poniedziałku do soboty o godz. 17:00.

Paschaliki na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na wsparcie akcji Caritas oraz na działalność charytatywną w naszej Parafii.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” oraz naszego tygodnika „U Piotra i Pawła”.