Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Adwent (2021-12-03)

Adwent, który rozpoczął w Kościele Katolickim nowy rok liturgiczny, jest dla chrześcijan czasem wyjątkowym. Czasem oczekiwania na powtórne przyjście Zbawiciela na Ziemię oraz przygotowania się do obchodów Uroczystości Bożego Narodzenia.
Chociaż pandemia zmieniła naszą codzienność, tym bardziej otwórzmy nasze serca na przychodzącego Chrystusa.
Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. Roratnich, które w naszej Parafii są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Starym zwyczajem przynosimy ze sobą latarki

Nowy porządek Mszy Św. (2021-09-27)

Od miesiąca października br. wprowadzony zostaje nowy, niedzielny porządek Mszy Św.

• W niedziele:
  • W tygodniu:

DYSPENSA OD UDZIAŁU W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ ZOSTAŁA ODWOŁANA (2021-06-20)

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11–12 czerwca br., na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca br., tj. od XII Niedzieli Zwykłej, odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Mając na uwadze, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, usilnie zapraszam wszystkich wiernych archidiecezji do nieustannego odkrywania wartości świętej Wieczerzy, szczególnie poprzez regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej. Licząc na życzliwe przyjęcie tego zaproszenia, nadal proszę Was o respektowanie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.