Cóż to jest Domowy Kościół ... : Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Parafia św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Kalendarium :

Najbliższe : 2024-07-15

Wspomnienie św. Bonawentury, Bpa i dK.


monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Mini galeria :
09.jpg16.jpg18.jpg
Znajdź nas na : facebook


Cóż to jest Domowy Kościół ...

Domowy Kościół to gałąź rodzinna ruchu Światło – Życie. Założycielem Domowego Kościoła (DK) jest sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921 – 1987). Duchową kolebką DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 roku odbyła się pierwsza OAZA RODZIN, która zapoczątkowała rozwój ruchu.

Członkami DK są małżeństwa sakramentalne,  pragnące wzajemnie się wspomagać w dążeniu do budowania w swoich rodzinach "Domowego Kościoła"- polegającego na wspólnym dążeniu małżonków do autentycznego chrześcijaństwa całej rodziny, wspólnym dążeniu do Boga, do świętości.

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie działa przy naszej parafi od roku 1988. Aktualnie wspólnotę DK tworzą trzy Kręgi, w skład których wchodzi 12 par małżeńskich. Spotkania Kręgu, na których obecny jest kapłan odbywają się raz w miesiącu. Ponatdo uczestniczymy raz w miesiącu we wspólnotowej Eucharystii. W formacji małżeństw ważne są rekolekcje.

Zapraszamy zainteresowane małżeństwa.

 

Modlitwa za wstawiennictwem Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego: 

Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego Kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

 
Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco miłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.
 
Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczynić się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.
 
Bądź uwielbiony Boże w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski …………. , o którą najpokorniej proszę. Amen.Domowy Kościół w Archidiecezji Katowickiej: https://katowice.oaza.pl/domowy-kosciol

Film

 
© 2002-2024 Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
ul. bpa Teodora Kubiny 10, 41-600 Świętochłowice
tel. (+48) 32 245-47-52, kancelaria@parafia-swietochlowice.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
noclegi poronin
  Kancelaria Parafialna Poniedziałek od 10:30 o 12:00 oraz
od 19:00 do 20:00
Czwartek od 8:45 do 10:45 oraz
od 15:00 do 17:00
Wtorek nieczynne Piątek od 8:45 do 10:45
Środa od 10:30 do 12:00 oraz
od 15:00 do 17:00
Sobota nieczynne