Rycerze św Franciszka z Asyżu : Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Parafia św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Kalendarium :

Najbliższe : 2021-06-24

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela


monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Mini galeria :
22.jpg24.jpg23.jpg25.jpg
Znajdź nas na : facebook


Rycerze św Franciszka z Asyżu

Miejscowa wspólnota FZŚ w niedzielę 23 czerwca 2013 roku przeżywała dzień powołaniowy. Owocem głoszonych w tym dniu kazań przez Ojca Sylwestra Haśnika było zawiązanie nowej wspólnoty! Radość ogromna, tym bardziej, że to dzieci odpowiedziały na zaproszenie i przyszły na spotkanie wraz ze swoimi opiekunami, zainteresowane sposobem życia na wzór św. Franciszka z Asyżu. O. Sylwester zapoznał je z duchowością i formacją Franciszkańską. Czas wakacji był dla nich czasem rozeznania. Dzieci obiecały wytrwać w postanowieniu, my obiecaliśmy modlitwę, a we wrześniu 2013 roku nastąpiło wstępne założenie i przyjęcie do Drużyny Rycerzy św. Franciszka. Uroczyste przyjęcie i zawiązanie wspólnoty Rycerzy św. Franciszka nastąpiło w dniu obchodów 120-lecia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej Parafii. Pasowanie na Rycerzy św. Franciszka z rąk Ojca Tobiasza Kołodziejczyka przyjęli: jako Rycerze: 3 dzieci (które były po I komunii św.), pozostali to: 1 dziecko – drużynowa, 3 dzieci kwiatki św. Franciszka.
W październiku 2016 roku do Rycerzy św. Franciszka w Bazylice Ojców Franciszkanów w Panewnikach, w dniu odpustu św. Franciszka pasowanie na Rycerkę przyjęła z rąk Ojca Tobiasza Kołodziejczyka jedna dziewczynka.
 
Grupa liczy obecnie:  Rycerze św. Franciszka – 4
                                Drużynowa – 1
                                Kwiatki św. Franciszka – 3
Opiekunką grupy jest moderatorka Maria Wylężek. Dzieci mają swoje spotkania zawsze w 3 niedzielę miesiąca o godz. 15.00 - gdzie poznają, jak wyglądało całe życie św. Franciszka z Asyżu.
Od 2015 roku Rycerze uczestniczą w tygodniowych rekolekcjach zimowych i letnich organizowanych przez Radę Regionu FZŚ.
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci chcące poznać życie św. Franciszka z Asyżu.
         
                                                                                                                    Pokój i Dobro
 
 © 2002-2021 Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
ul. bpa Teodora Kubiny 10, 41-600 Świętochłowice
tel. (+48) 32 245-47-52, kancelaria@parafia-swietochlowice.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
noclegi poronin
  Kancelaria Parafialna Poniedziałek od 8:30 o 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 11:00
Wtorek od 8:30 do 11:00 Piątek od 8:30 do 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Środa od 8:30 do 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Sobota nieczynne