Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Parafia św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŚwiętochłowicachParafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach
Kalendarium :
monstrancja W naszym kościele
trwa Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Mini galeria :
51.jpg42.jpg49.jpg50.jpg
Znajdź nas na : facebook


Aktualności

Abp Skworc: Budujmy piękną codzienność (2020-03-28)

Ze specjalnym słowem zwrócił się do wiernych metropolita katowicki. - Izolujemy się od drugich, aby im nie zaszkodzić, ale jesteśmy bliżej naszych bliskich - przypomniał w swoim wideo przesłaniu.

 

Komunikat (2020-03-25)

Różaniec o 20.30 (2020-03-19)

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w swoich domach, do odmawiania Modlitwy Różańcowej.
Chcemy wspólnie z naszymi kapłanami prosić Boga przez ręce Matki Bożej o uchronienie całego świata od zarazy.

Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznego (2020-03-14)

Akt Zawierzenia (2020-03-14)

Drodzy Parafianie! 25 czerwca 2016 r. zawierzyliśmy Naszą Parafię, Miasto i cały Dekanat Świętochłowice, Bożemu Miłosierdziu. Wtedy, nasi Kapłani, Władze Miasta i około 600 Parafian zgromadzonych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, wołaliśmy z ufnością – „JEZU, UFAM TOBIE!” Wierzymy i ufamy, że wtedy dobry Bóg przyjął łaskawie nasze zawierzenie.
13 października 2017 roku, w Dzień Fatimski, w 100 rocznicę Objawień M.B. Fatimskiej, ponownie, z wszystkimi Parafiami naszego Dekanatu, w Sanktuarium M.B. Fatimskiej w Turzy Śl., zawierzyliśmy siebie, nasze parafie, naszej Matce i Królowej – Pani Fatimskiej.
Dzisiaj, w tych trudnych chwilach, zwracamy się do wszystkich Parafian i mieszkańców Świętochłowic, o zjednoczenie we wspólnej modlitwie. Po pierwsze, zachęcamy do dobrej Spowiedzi i pojednania się z Bogiem i drugim człowiekiem. Po drugie, pamiętając o naszym zawierzeniu Bożemu Miłosierdziu i M.B. Fatimskiej, zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych domach: o godz. 15.00 do Koronki do Bożego miłosierdzia i o godz. 20.30 do Apelu i dziesiątki różańca. Wołajmy do Boga, by nas ustrzegł od złego, a Matkę Bożą prośmy o przemożną opiekę. Ufamy, że tamte dwa zawierzenia, były szczególnym wyrazem naszej wiary i że Bóg przyjął je łaskawie. 
Nadmieniamy jeszcze, że nasz kościół będzie otwarty z wystawionym Najświętszym Sakramentem, by każdy osobiście, w małym gronie, mógł adorować Pana Jezusa i wzywać Jego miłosierdzia. Zachęcamy też do zabierania do swoich domów wody święconej, z odpowiedniego pojemnika i skrapiania nią domowników i mieszkań. Tych, którzy mogą, zachęcamy do ofiarowania postu i innych modlitw, w intencji ocalenia nas od „zarazy, głodu, ognia i wojny”.
                                  
                         Złączeni we wspólnym zatroskaniu i modlitwie:                                                                                                            
                                                Duszpasterze Parafii
 © 2002-2020 Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Świętochłowicach
ul. bpa Teodora Kubiny 10, 41-600 Świętochłowice
tel. (+48) 32 245-47-52, kancelaria@parafia-swietochlowice.pl

polityka plików cookies
supported by rduch.eu
noclegi poronin
  Kancelaria Parafialna Poniedziałek od 8:30 o 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Czwartek od 8:30 do 11:00
Wtorek od 8:30 do 11:00 Piątek od 8:30 do 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Środa od 8:30 do 11:00 oraz
od 16:00 do 18:00
Sobota nieczynne